Title Filter 
# Article Title Date
21 Anunț achiziție publică servicii de audit financiar proiect ”Împreună pentru Copii” Monday, 22 June 2015
22 Anunț selecție parteneri pentru Proiect POSDRU - CPP 190 Friday, 19 June 2015
23 Dezvoltarea profesională a inspectorilor școlari privind abordarea transdisciplinară a predării, învățării și evaluării, respectiv asigurarea calității în VET Tuesday, 16 June 2015
24 Unități de învățământ implicate în Programele Strategiei Naționale de Acțiune Comunitară Thursday, 23 April 2015
25 Proiectul FII PREGATIT în județul Iași Thursday, 26 March 2015
26 Proiect parteneriat strategic Erasmus+ "Hidden stars" Friday, 20 March 2015
27 Proiect KA2-Erasmus+: Sustainable Energy Management @ Schools in Europe Wednesday, 04 March 2015
28 Proiectul „Împreună pentru copii” PEC062 Friday, 27 February 2015
29 Conferința de închidere a Proiectului transfrontalier "VIRTUAL PLATFORM FORCROSS-BORDER YOUTH EXCHANGE" Friday, 03 October 2014
30 Dezvoltarea profesională a inspectorilor școlari privind abordarea transdisciplinară a predării, învățării și evaluării respectiv asigurarea calității în VET Thursday, 25 September 2014
31 Experiența turcească din proiectul Leonardo da Vinci LLP-LdV/VETPRO/2013/R0/353 Thursday, 12 June 2014
32 Experiența portugheză din proiectul Leonardo da Vinci LLP-LdV/VETPRO/2013/R0/353 Thursday, 05 June 2014
33 Experiența franceză din proiectul Leonardo da Vinci LLP-LdV/VETPRO/2013/R0/353 Tuesday, 22 April 2014
34 Ghid - "Inspecţia şcolară comparată în context european" Friday, 28 February 2014
35 Anunț privind selecția de parteneri entități private Saturday, 15 February 2014
36 Anunţ selecţie parteneri pentru apelul ”SINERGII PENTRU VIITOR - copii în situații de risc” Wednesday, 12 February 2014
37 Conferinta locala -inchidere proiect multilateral Grundtvig- Vintage Monday, 27 January 2014
38 Proiect Leonardo da Vinci-Transfer de inovație- European Knowledge Center for Mobility-EUKCEM Friday, 20 December 2013
39 Ghid VETPRO/076-"Modele europene de progres şi inovare în educaţie prin management şi leadership performant" Thursday, 19 December 2013
40 Proiect Grundtvig- COMMON - COMMunity projects for social innovatiON through an intergenerational volunteering experience Monday, 16 December 2013
 
Page 2 of 11
Banner

Plan/Tehnic/Administrativ

Link-uri utile

Ministerul Educației Naționale
ARACIP
Agenția Română de Asigurare a Calității în Învățământul Preuniversitar
CCD Iași
Casa Corpului Didactic Iași
Centrul Judeţean de Resurse şi Asistenţă Educaţională Iaşi